Praha.cz

 
Město Praha
Městská hromadná doprava
Pražská doprava v MHD

Praha disponuje velmi dobře fungující a snadno dostupnou hromadnou dopravou za pomoci metra, tramvají, vlaků, autobusů, lanovky a přívozů. Ročně se vozidly MHD přepraví více než 1 miliarda osob. Za pomoci Pražské integrované dopravy (PID) lze cestovat různými druhy prostředků za použití té stejné jízdenky a to nejen v Praze, ale i v částech Středočeského kraje.

Celý článek...
 
Hlavní město Praha
panorama hrad

Praha je hlavním a také největším městem České republiky, která leží v samém srdci Evropy, obklopena Německem, Polskem, Rakouskem a Slovenskem. Praha se nachází téměř ve středu Čech na řece Vltavě ve Středočeském kraji, jehož je správním centrem (funguje však jako samostatný kraj). Praha je politickým, hospodářským, kulturním, vysokoškolským i vědním centrem. Praha je místem, kde odjakživa sídlí prezident republiky, vláda, vrchní soud a mnoho dalších významných úřadů a zastoupení.Celý článek...
 
Historie Prahy
historicka_praha

Praha je slavná již jedenáct století, po které je naším hlavním městem. Její kořeny však sahají snad až do 4. století našeho letopočtu. Praha se stala dějištěm mnoha a mnoha historických událostí a stojí v popředí české státnosti, vždy byla sídlem českých knížat, králů i císařů a nyní prezidentů a stále si zachovává velmi atraktivní charisma města, kde historii potkáváte na každém rohu.

Celý článek...
 
Členění Prahy
Členění Prahy

Současná podoba města je výsledkem přirozeného historického vývoje a územního růstu. Počátek můžeme sledovat již v 9. století, kdy byl založen Pražský hrad. Jeho okolí se rozšiřovalo a postupně se vyvinula samostatná města pražská Staré Město, Malá Strana, Nové Město a Hradčany. Další růst byl za doby vlády Josefa II. v 18.století. Od té doby se k Praze postupně připojovala další území až do nynější doby, kdy rozdělení Prahy čítá 57 městských částí.

Celý článek...
 
Strana 1 z 2